17-01-14

Quilt rullers -linijki

W mojej skromnej kolekcji linijek można znaleźć chyba to co najbardziej jest przydatne w szyciu patchworków.Największa z nich ma 24''  firmy  Omnigrid.To ona zaczyna wszystko,nią tnę świeżo zakupione materiały na mniejsze pasma .Jej długość pozwala na płynne cięcie nożykiem obrotowym .Mam również kilka mniejszych (15x30cm, 6'',2x12''),
które używam do dalszego cięcia pasm na mniejsze kawałki.Ogólnie mówiąc  ich rozmiar ułatwia dalszą prace i czasami jest łatwiej pracować z czymś co jest mniejsze .Ta duża kwadratowa (12.5'' x 12.5'') pomaga mi w końcowym etapie szycia ,nią wyrównuje już uszyty blok.Gdy szyję metodą PP (paper piecing )przydatna jest ta mała zółta linijka.Posiada ona bowiem 'margines' 1/4'' z ogranicznikiem .Czyli za każdym razem jak muszę odciąć niepotrzebne skrawki to bez problemu i zbędnemu odmierzaniu szybko mogę to wykonać.One ułatwiają mi prace ale to nie znaczy ze bez nich nie można szyć.Owszem można i z pewnością wiele osób to robi, no ale skoro można łatwiej i szybciej to dlaczego by nie.

4 opmerkingen:

 1. Dziękuję za odwiedziny na blogu.Zgadzam się z Tobą Sylwia:"dlaczego by nie" Niezbędnik już masz ;) Serdecznie pozdrawiam :)

  BeantwoordenVerwijderen
 2. Oj zacofana jestem, bo ja to tylko jedną linijkę posiadam. Zazdroszczę ilości i różnorodności :)

  BeantwoordenVerwijderen
 3. Moja kolekcja nieco mniejsza,bo tylko 3 sztuki ale tez uważam,że bardzo ułatwiają pracę,szczególnie ta duża kwadratowa,idealna do wyrównywania bloków.
  Pozdrawiam:))

  BeantwoordenVerwijderen
 4. Ja mam rozne linijki i wykorzystuje je wszystkie prawei-niezwykle ulatwaija prace. Z Omnigrid nie mam zadnje jestem ciekawa jaka jest ich jakosc

  BeantwoordenVerwijderen