08-11-16

Pikowanie linijkamiObecnie wzrasta zainteresowanie pikowaniem na domowych maszynach z użyciem linijek .
Dotychczas było to możliwe tylko na longarmach Na szczęście producenci maszyn wprowadzili specjalne stopki do pikowania z podwyższonym brzegiem oczka aby linijka mogła łatwo przesuwać się obok stopki .


To tylko trzy przykłady takich stopek ,na Ebay można ich znaleźć więcej ,wpiszcie ruler foot.

YouTube jest również pomocny w gromadzeniu informacji :)

Obecnie posiadam dwie stopki ,Westalee (uniwersalne stopki )oraz Bernine 96(stopka jest do longarma ale pasuje do Berniny 720 , należy  zmniejszyć nacisk stopki i nie używać obcinacza nitki ),stopka numer 72 którą widać na zdjęciu będzie niedługo dostępna w sprzedażny.Pikowałam również na Janome ,tak więc wydaje mi się że mam wystarczającą wiedzę na temat  plusów i minusów tych stopek :) 

Jest wiele rodzai linijek jedne mają 6mm a inne 3mm ,które wybrać?
 W longarmach stopka pikująca podskakuje, z tego powodu linijka musi być wysoka aby zapobiec najściu stopki na linijkę(6mm) czym możne się skończyć złamaniem igły i uszkodzeniem maszyny ..
W maszynach domowych sytuacja jest różna,większość pokazanych stopek prze zemnie jest nieruchoma,lub można to sprawić obniżając nacisk stopki i opuszczeniu dolnych ząbków w maszynie.Do pikowania możne używać  zarówno linijkam 6mm jak i 3mm,osobiście polecam 3mm (w szczególności gdy posiadacie Janome)

Dlaczego pisze na ten temat ? Otóż ,zaprojektowałam kilka linijek które pomogą nam podczas pikowania stworzyć perfekcyjne wzory . W następnym poście przedstawie wam kilka z nich .


         1 opmerking:

  1. Fantastyczna stopka - następne marzenie....
    Pozdrawiam - Kazia

    BeantwoordenVerwijderen